V knižnici sa konala športová beseda so zástupcami Atletického clubu v Nových Zámkoch

Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch – Anton Bernolák Könyvtár – Érsekújvár zorganizovala vo štvrtok 21. marca športovú besedu s predsedom Atletického clubu v Nových Zámkoch Štefanom Straňovským a trénerkou Andreou Jakubcovou. Beseda sa uskutočnila v rámci cyklu Predstavujeme vám novozámocké športové kluby. Na besede sa zúčastnení dozvedeli o histórii klubu, najväčších úspechoch a aktuálnej činnosti klubu.

„Atletický oddiel TJ Slovan Nové Zámky pri národnom podniku Elektrosvit Nové Zámky vznikol oficiálne v roku 1958. Tento rok je historickým míľnikom vzniku organizovanej atletiky v Nových Zámkoch. Dňa 31.mája 1958 bol slávnostne uvedený do užívania atletický štadión na Sihoti, a zároveň vznikol prvý atletický oddiel TJ Slovan Nové Zámky. V tento deň sa uskutočnili aj historicky prvé bežecké preteky v Nových Zámkoch. Oddiel počas histórie prešiel viacerými zmenami a názvami. V roku 1996 sa poslednýkrát premenoval na Atletický club Nové Zámky a tento názov nesie dodnes,“ povedala Andrea Jakubcová.

V roku 2017 založili Štefan Straňovský a Andrea Jakubcová Detskú a mládežnícku atletiku pôsobiacu pri Atletickom clube v Nových Zámkoch, kde formou všestranného rozvoja organizujú atletické krúžky v škôlke a na základnej škole. Deti tak majú možnosť trénovať v rôznych krúžkoch podľa veku a výkonnosti.

„Posledné tri roky sme získali trikrát za sebou titul majstra Slovenska družstiev dorastencov a jeden titul majstra Slovenska v kategórii žiakov. Takisto trénujeme mládežníckeho olympionika Petra Csikósa, ktorý nás reprezentoval na mládežníckych olympijských hrách v Banskej Bystrici (dostal sa do finále v behu na 800 m) a reprezentoval nás tiež na EYOF vlani v Maribore. V súčasnosti trénujeme aj troch mládežníckych reprezentantov, ktorí majú šancu dostať sa na mládežnícku olympiádu, ktorá bude tento rok opäť u nás – v Banskej Bystrici. Naši najmenší sa taktiež posúvajú nahor a už vlani získali strieborné medaily v súťaži družstiev najmladších žiakov v Západoslovenskom kraji,“ dodala Andrea Jakubcová.

Ďalšia športová beseda v rámci cyklu Predstavujeme vám novozámocké športové kluby sa uskutoční v utorok 23. apríla o 16.30 h. Na besede knižnica privíta Tomáša Bilišiča, ktorý predstaví Školu bojových umení – Tomas Bilishich Martial Arts Academy.