Report – Vďaka knižnici sa žiaci dozvedeli o ochrane živočíchov žijúcich v blízkosti ľudí

Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch zorganizovala v utorok 25. apríla pri príležitosti Dňa Zeme prednášku ochranárov Matúša Kováča a Stanislava Kováča s názvom Praktická ochrana synantropných živočíchov (živočíchov žijúcich v blízkosti ľudí).

Šiestaci zo ZŠ Nábrežná si na podujatí mali možnosť pozrieť dva dokumenty ochranára a dokumentaristu Stanislava Kováča. Prvým bol dokument o ochrane vtáctva žijúceho v blízkosti ľudí, vďaka ktorému sa žiaci dozvedeli viac o správaní a zvykoch operencov. Dokument priblížil žiakom aj konkrétne prípady záchrany a rehabilitácie jednotlivých druhov operencov. Druhý dokument približoval život a zvyky medveďov v ich prirodzenom prostredí. Súčasťou prednášky boli aj odporúčania, ako sa správať v prítomnosti medveďa.