Report – V knižnici besedoval hendikepovaný športovec a mnohonásobný účastník Spartan Race Maroš Kudlík

V stredu 10. mája bol hosťom Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch hendikepovaný športovec a mnohonásobný účastník Spartan Race Maroš Kudlík. Ten na svojich dvoch motivačných prednáškach porozprával návštevníkom knižnice o svojom životnom príbehu a o tom, ako sa dá i napriek hendikepu posúvať hranice možného. Maroš Kudlík sa ako tínedžer trikrát liečil na rakovinu a nakoniec prišiel o nohu. I napriek tomuto sa nevzdal a už 56 krát absolvoval jedny z najpopulárnejších pretekov prekážkového športu na svete Spartan Race. O Marošovi Kudlíkovi bol v roku 2022 natočený dokument Marosh The Ultra Spartan.Na dopoludňajšej prednáške sa zúčastnili ôsmaci zo ZŠ Mostná, poobedná prednáška bola určená pre širokú verejnosť. Podujatie podporilo z verejných zdrojov mesto Nové Zámky.