report – Knižnica zorganizovala originálnu výstavu žiackych prác s názvom Anton Bernolák ako hrdina komiksu


Riaditeľka Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch Ing. Helena Bohátová, PhD. dnes otvorila výstavu prác žiakov zo ZŠ G. Bethlena na tému Anton Bernolák ako hrdina komiksu – Ako vidia Bernoláka tínedžeri v 21. storočí. Výstavu zorganizovala knižnica v rámci osláv 210. výročia úmrtia Antona Bernoláka – kodifikátora prvej spisovnej formy slovenského jazyka.

„Cieľom našej výstavy bolo netradičnou formou priblížiť mladým ľuďom túto významnú osobnosť slovenských dejín. Žiaci sa témy zhostili veľmi dobre a výsledkom sú originálne práce,“ povedala riaditeľka Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch Ing. Helena Bohátová, PhD. Výstava bude pre verejnosť prístupná do utorka 31. januára v Dome Kultúry na Hlavnom námestí. Následne budú práce vystavené v priestoroch knižnice.

Natália

Prečítajte si všetky články od: Natália Nagyová

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter