report – Hrady a zámky na Slovensku

Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva hostila v utorok 27. septembra 2022 známeho múzejníka, historika a spisovateľa Miroslava Eliáša. Študentom prvého ročníka Strednej odbornej školy hotelových služieb a obchodu odprezentoval tému vzniku, premeny a obnovy hradov a zámkov na Slovensku.

Študenti sa dozvedeli o bohatej histórii 25 zachovalých pevností a približne 90 zrúcanín. Miroslav Eliáš odprezentoval žiakom aj tému dobrovoľníctva, obnovy a rekonštrukcie hradov a zámkov v rámci súkromného a štátneho dotačného programu.