report – Autorské čítanie Kristíny Mišovičovej

Známa slovenská autorka Kristína Mišovičová predstavila v knižnici svoju knihu s vianočnými motívmi Malvínkine Vianoce


V pondelok 12. decembra privítala Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch známu slovenskú autorku pre deti a dospelých Kristínu Mišovičovú, ktorá druhákom zo ZŠ G. Bethlena predstavila svoju knihu pre deti Malvínkine Vianoce. Spisovateľka čítala žiakom príbeh o malej líštičke, ktorá prvýkrát zažíva zimu a vianočné obdobie a z úzadia sleduje život a zvyky jednej ľudskej rodiny. Deti si spoločne s autorkou zaspomínali na svoje vianočné zvyky a tradície.
Rozprávkové čítanie Kristíny Mišovičovej oficiálne odštartovalo cyklus adventných podujatí s názvom Vianočná knižka sa otvára. Podujatie sa konalo v rámci Adventného čítania 2022, ktoré zastrešuje projekt Celé Slovensko číta deťom.

Autorské čítanie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Natália

Prečítajte si všetky články od: Natália Nagyová

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter