Oceňovaná autorka detských kníh Gabriela Futová predstavila v knižnici svoj život a tvorbu

Vo štvrtok 30. novembra bola hostkou v knižnici Gabriela Futová, uznávaná autorka 30 kníh pre deti a mládež. Na dvoch besedách so spisovateľkou sa zúčastnili tretiaci a štvrtáci zo ZŠ Devínska, ZŠ Mostná a ZŠ Nábrežná, ktorým predstavila svoj život a pestrú tvorbu.Gabriela Futová vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, 18 rokov pôsobila v Krajskej knižnici P.O. Hviezdoslava na oddelení detskej literatúry. Svoju prvú knihu s názvom Naša mama je bosorka vydala v roku 2000, čím dosiahla medzi detskými čitateľmi veľký úspech. Vo svojich knihách spisovateľka čerpá z rodinného života, detského sveta, či medziľudských vzťahov.

„Veľmi rada počúvam dospelých, keď rozprávajú o svojich deťoch. Rada sa pohybujem medzi deťmi a snažím sa zapisovať detské múdrosti. Zbožňujem, keď malé deti filozofujú. Rada sa s nimirozprávam a vypytujem sa ich,“ priblížila spisovateľka, kde berie inšpiráciu k písaniu detských kníh.

V knihách Gabriely Futovej je možné nájsť vzrušenie, dobrodružstvo, hodnoty, rešpekt k starším ľuďom či zvieratám. Medzi jej najznámejšie knihy patria: Lebo musím!, Čo učky nevidia, O chlapcovi, ktorý rozumel psom, Hľadám lepšiu mamu, Lepší otec v hrsti ako kamoš na streche, Nezblázni sa mamička či príbehy o Očkovi špehúňovi.