Knihovníci z Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch – Anton Bernolák Könyvtár, Érsekújvár čítali na Hlavnom námestí verejnosti

V stredu 6.marca sa knihovníci z Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch – Anton Bernolák Könyvtár, Érsekújvár zapojili do 4. ročníka celoslovenského podujatia zameraného na pozitívne zviditeľnenie knižníc na Slovensku s názvom Je nás počuť. Toto podujatie vyhlásila Slovenská asociácia knižníc. V tento deň a v rovnakú hodinu knihovníci v mestách a obciach spoločne čítali verejnosti. Nad podujatím prevzala záštitu prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Na podujatí prečítali knihovníci verejnosti nasledujúce texty: rozprávku pre deti s názvom Sofia a tekvička od Pat Zietlow Miller, povesť Ipeľ bez koryta od Igora Váleka, rozprávku pre deti od maďarskej spisovateľky Berg Judit z knihy Lengemesék – Tavasz a Nádtengeren, úryvok z knihy Škrabot od Petra Derňára, príbeh s názvom Striptíz újvári módon (Striptíz na novozámocký spôsob) z knihy Érsekújvár az irodalom tükrében – legendák, mesék, történetek (Nové Zámky v zrkadle literatúry – legendy, rozprávky, príbehy) od Katalin a Sándora Strbu, poviedku pre deti a mladých čitateľov s názvom Cesta do školy z knihy Srdce šachovej dámy od autorky Marie Rowe, úryvok z knihy Futónapló – denník bežkyne od regionálnej autorky, novinárky Száz Ildikó, odborný text o Románskej bazilike a Rotunde 12 apoštolov z knihy Divy Slovenska od Ernsta Hochbergera a Karola Kállaya a príbeh o psíkovi Filipovi z knihy Môj malý zverinec od obľúbenej autorky pre deti Gabriely Futovej.