Jozef Palacka a jeho 50. divadelných rokov

Impozantný príchod dvoch hlavných aktérov literárneho podujatia, ktorými boli Jozef Palacka, ochotnícky herec, režisér, hudobník a moderátor Václav Strejček, naladil prítomných divákov do veselej nálady. Stretnutie a beseda s Jozefom Palackom spojená s ukážkami a prezentáciou divadelných hier, v ktorých hral alebo ktoré režíroval, konané 23. októbra 2023 v Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch zaviedlo divákov do dolnoohajského a novozámockého divadelného prostredia. Zaujímavé bolo vidieť fotografie a video ukážky z divadelných hier a vypočuť si známe pesničky v prevedení hudobnej skupiny Nešlapeto.

Ukázalo sa, že Jozef Palacka má za sebou bohatú divadelnú kariéru, ktorú začínal v Dolnom Ohaji. V Nových Zámkoch hral v divadle Enza, spoluzaložil a režíroval Divadlo mladých, spolupracoval s divadlom Paradox, založil a spieva v hudobnej skupine Nešlapeto. Za uvedenú činnosť, za rozvoj miestnej kultúry v oblasti ochotníckeho divadla a prácu v Miestnom odbore Matice slovenskej v Nových Zámkoch dostal viacero ocenení. Za mesto mu zablahoželala pani Erika Baková, ktorá mu odovzdala Pamätný list pána primátora mesta Nové Zámky Otokara Kleina. Za MO MS blahoželala pani predsedníčka Miroslava Valovičová a členka výboru pani Jana Garajová. Nechýbali blahoželania ani od bývalých divadelníkov a rodinných príslušníkov. Na záver v mene Literárneho klubu GENERÁCIE, pri Knižnici Antona Bernoláka Jozefovi Palackovi, poďakovala za dlhoročnú aktívnu spoluprácu vedúca klubu pani Mária Feldinszká.

Autor textu: Mária Feldinszká

megaapple

Vestibulum at luctus erat, sit amet placerat lorem. Vivamus porta imperdiet ante. Donec vestibulum consectetur facilisis. Nulla luctus posuere, consequat a turpis sollicitudin vel. Sed pharetra erat et fringilla tristique.

Prečítajte si všetky články od: megaapple