Humor, smiech a hudba sprevádzali autorský večer Václava Strejčeka v knižnici

V pondelok 14. augusta zaznel v spoločenskej sále knižnice výber z autorskej tvorby Václava Strejčeka s názvom Z archívu 4. Večerom sprevádzal hudobný hosť Marián Mikuš, ktorý zhudobnil básne a texty tohto uznávaného regionálneho autora. Václav Strejček sa predstavil divákom so svojimi aforizmami s názvom Prečo. Vo svojej tvorbe ironizoval súčasnú politiku, život dôchodcov a manželské vzťahy. S členkou Literárneho klubu GENERÁCIE Margitou Vatkertiovou pobavili divákov so scénkou z dielne Václava Strejčeka s názvom Červená čiapočka.

Václav Strejček je dlhoročným členom Literárneho klubu GENERÁCIE, ktorý pôsobí pri Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch a uznávaným regionálnym autorom. Vo svojej tvorbe sa venuje písaniu a režírovaniu divadelných hier, scénok, aforizmov, vtipov, básní, recitácii a herectvu.