Podoba hororu podľa S. Kinga

Detaily podujatia

Kedy: Piatok 21. apríl 2023 o 11:00 - Piatok 21. apríl 2023 do 12:00

Kde: Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch, Turecká 36, spoločenská sála

Interaktívna prednáška sa zameriava na horor ako literárny žáner, ktorý zobrazuje skutočný stav reality využívaním hry s mysľou čitateľa a ilúzií. Študenti sa oboznámia s rozdelením hororových príbehov a troma literárnymi technikami, ktoré využíva S. King pri stavbe románov. Vysvetlené budú aj pojmy spájajúce sa s hororom: strach, teror, gotický dom.
Prednáška je dotváraná interaktívnymi úlohami, diskusiou a dotazníkom k danej tematike.

Interaktívnej prednášky Podoba hororu podľa S. Kinga sa zúčastnia študenti 3.E a 4.B zo Strednej odbornej školy dopravy a služieb, Jesenského 1.