O Šoškovi, čo bral všetko doslova

Detaily podujatia

Kedy: Utorok 12. december 2023 o 09:00 - Utorok 12. december 2023 do 10:00

Kde: Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch, Turecká 36, detský kútik

Na literárnom podujatí sa žiaci zoznámia s príbehom od Marty Hlušíkovej O Šoškovi, čo bral všetko doslova. Po prečítaní deti vytvoria vlastného knižného hrdinu, ktorého nakreslia, ale aj vymyslia krátky príbeh o ňom. Spolu s knihovníčkou sa zamyslia nad tým, ako by pomohli spisovateľom, ktorí práve nemajú nápady na nové rozprávky. Cieľom podujatia je podpora a rozvoj fantázie u žiakov prvého stupňa ZŠ. Zároveň má podujatie pomôcť pri učení sa vetnej skladby. Podujatie pripravuje knihovníčka Katka. Dňa 12.12. je podujatie uzavreté pre triedny kolektív 2.B zo ZŠ Mostná.