Násilie, negativita, stereotypy a manipulácia v médiách

Detaily podujatia

Kedy: Streda 15. február 2023 o 11:40 - Streda 15. február 2023 do 12:40

Kde: SOŠ hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch

OZ Knižnica pre všetkých v spolupráci s Knižnicou Antona Bernoláka v Nových Zámkoch a SOŠ hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch organizujú prednášku v rámci projektu Rozum do vrecka – alebo ako sa nestratiť v pretlaku informácií.

Vďaka prednáške sa študenti dozvedia:

. Prečo médiá tak často prezentujú násilie, negativitu a stereotypy?

. Prečo sa kriminálne spravodajstvo teší veľkej pozornosti divákov?

. Prečo si správy o násilí pamätajú recipienti dlhšie ako bežné nenásilné obsahy?

. Prečo sa obsahy nízkeho vkusu osvedčili ako najvhodnejší obsahový typ pre sprostredkovanie reklamného posolstva?

. Ako funguje zadávanie reklamy

v médiách?