Kde sa vzali správy?

Detaily podujatia

Kedy: Utorok 21. marec 2023 o 11:40 - Utorok 21. marec 2023 do 12:40

Kde: SOŠ hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch

OZ Knižnica pre všetkých v spolupráci s Knižnicou Antona Bernoláka v Nových Zámkoch a SOŠ hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch organizujú prednášku v rámci projektu Rozum do vrecka – alebo ako sa nestratiť v pretlaku informácií.

Vďaka prednáške sa študenti dozvedia:

· Ako sa tvoria správy – printové, televízne, rozhlasové, webové?

· Odkiaľ pochádzajú novinárske zdroje?

· Čo znamená pojem infovojna a kde sa s ňou môžeme stretnúť?

· Ako sa píše novinárska správa a zároveň sa ju naučia napísať.

· Študenti spoznajú znaky, na základe ktorých odhalia, či sa jedná o novinársku správu z relevantného zdroja alebo hoax a správu z dezinformačného prostredia.

Kedy: 21. marec 2023

Kde: SOŠ hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch