Naj kniha Nitrianskeho samosprávneho kraja

Vážení čitatelia,
dávame vám do pozornosti súťaž NAJ kniha Nitrianskeho samosprávneho kraja. Zapojte sa a rozhodnite, ktorý titul roka 2023 bude naj knihou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch – Anton Bernolák Könyvtár, Érsekújvár participuje spolu s ostatnými knižnicami kraja na tejto súťaži. Ako kultúrna organizácia sme nominovali tieto publikácie:

Jozef Miklovič: Všetko zlato pre Anežku
Majka Danihelová – Zlodej tulipánu
Eliška Tamaškovičová – Kocúr nie je sliepka
David Hamran – Nerozprávky pre deti
Alexander Strba – Novozámocké pamätihodnosti, Sochy a pamätné tabule vo verejnom priestore
Filip Németh – Žitava
Lajos Kassák – Ja som Lajos Kassák
Dušan Dušek – Deti v daždi
Martin Šugár – Francúzska a nizozemská grafika do roku 1900
Štefan Kürti – Hviezdna obloha, moja vášeň
Imrich Szabó – Krajina srdca : história poľnohospodárstva v Palárikove
Pál – Száraz – Nyuszi és barátai
Tímea Pénzes – Megnyúlások
Mária Melleg – Gestenyelevél
Roland Lanz – A párkányi régió kincsei – helyi értékek nyomában a három folyó vidékén
Mihály Bara – A Tardoskeddi Sport Club 100 éve – 100 rokov Športového Klubu Tvrdošovce
Nikoletta Szalma – Erre varrjál gombot! : ötletgombolyag Vidu műhelyéből : január/június
Julianna Kremmer – Ebed
Helena Markusková – Rokkó Juhász – Kozmonomád=Cosmonomad

Poznáte ďalšie hodnotné tituly, na ktoré sme my zabudli? Neváhajte ich nominovať. V termíne od 1. do 31. mája 2024 má čitateľská verejnosť, autori, ilustrátori, vydavatelia či redaktori možnosť nominovať ďalšie tituly a doplniť tak pôvodný zoznam. Postup ako na to + informácie o priebehu a podmienkach súťaže nájdete tu: https://sdu.sk/UI4 .
Súťaž bude pokračovať v ďalšej časti online hlasovaním verejnosti. Tí, ktorí sa zapoja do hlasovania, budú zároveň súťažiť o vecné ceny.